wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł
Jak właściwie dobrać rozmiar

Zakupy w naszym sklepie internetowym dają Państwu wiele korzyści: szybkiej realizacji, możliwości wymiany, oszczędności czasu i wielu innych. Każdy jednak kto decyduje się na zakup odzieży lub obuwia jest zobowiązany wskazać właściwy rozmiar. Tym samym chcielibyśmy Państwu przedstawić kilka istotnych kwestii, aby zakupy u nas były proste, trafione i przyjemne.


 BUTY ŚLUBNE


W ofercie sklepu występuje wiele różnych fasonów. Jedne cechuje, iż rozmiarówka jest zawyżona, inne dedykowane są do smukłych stóp, jeszcze innej bardziej odpowiadające stopą tęgim itp. Dlatego zanim wybiorą Państwo właściwy sobie rozmiar można uprzednio zmierzyć stopę zgodnie ze wskazówkami poniżej.
Ponadto posługując się zdobytym doświadczeniem jesteśmy w stanie doradzić także właściwy fason pod warunkiem iż uzyskamy właściwe informację na jaką stopę poszukują Państwo obuwia.
Realizujemy także indywidualne zamówienia jak np buty ze zwiększoną tęgością.

W udzielaniu odpowiedzi na pytanie "jaki rozmiar powinnam wybrać" niezbędne jest przekazanie nam informacji co do właściwości stopy:

- jaki rozmiar jest najczęściej noszony (dotyczy obuwia wizytowego, pomijając buty sportowe, trekingi itp)
- jakiej tęgości jest stopa (standardowo obuwie wykonywane jest w tęgości G)

Do Państwa dyspozycji podane są długości wkładek. Należy jednak pamiętać, iż są one przybliżone. Bardzo istotne jest, aby miara stopy została prawidłowo zdjęta, dlatego poniżej zamieszczamy krótki przewodnik właściwego pomiaru stopy. Rzetelnie zdjęta miara wyeliminuje maksymalnie ryzyko doboru złego rozmiaru.

1. MIARA DŁUGOŚCI STOPY (miara A)

całym ciężarem ciała należy stanąć na kartce papieru i obrysować stopę trzymając rysik (ołówek, cienki długopis) w pozycji pionowej do kartki (należy pamiętać, aby nie zmieniać, nie wykrzywiać pozycji ołówka, nie wcinać się pod stopę podczas obrysu). Przy tej czynności wskazana jest pomoc drugiej osoby. W przypadku, gdy sami dokonujemy takiego pomiaru wówczas wygodnie jest dosunąć kartkę do ściany tak aby stykała się ze ścianą pod kątem prostym, następnie jak wyżej stanąć na kartce całą masą ciała stykając piętę ze ścianą, a następnie zaznaczyć rysikiem (ołówkiem - trzymając pionowo) najdalej wysunięty punkt stopy (nie koniecznie musi to być największy palec). Jeżeli czynność tą wykonamy poprawnie otrzymamy długość stopy, którą prezentuje nam na poniższym rysunku wymiar A.Zaleca się mierzenie oby dwóch stóp. Miarę należy koniecznie podawać w centymetrach. Nie dodawać do miary nic od siebie (np: nie wstawiać palca pod metr robiąc w ten sposób luz itp). Warto poprosić drugą osobę do pomocy zdjęcia miary, gdyż przy zachowaniu powyższych zaleceń miara będzie dokładniejsza. W przypadku gdy stopa posiada jakieś dodatkowe mankamenty wówczas dobrze jest poinformować nas o tym, a my postaramy się pomóc.

slubnybucik.pl daje także Państwu możliwość wymiany bucika zgodnie z naszym regulaminem o ile tak potrzeba zaistnieje, co powoduje, że zakupy za naszym pośrednictwem będą przyjemnością.


 UBRANKA DO CHRZTU


W przypadku, gdy potrzebujemy kupić ubranko dla chrztu dla naszej pociechy zalecamy wybranie wzoru (modelu), a następnie podania nam następujących wymiarów bobaska w cm:

- obwód główki
- obwód w klatce piersiowej (pod pachami)
- obwód pasa
- długość nogawki od pasa w dół (długość spodni)
- długość rękawa od pachy w dół
- długość stopy (w sytuacji gdy zamawiamy buciki)
- najczęściej noszony rozmiar dla weryfikacji (nasze rozmiary to 56-62-68-74-80-86)

Wszystkie wymiary należy podać w centymetrach, obwody powinny być pełne.

W związku z tym, że na rynku występują różne szablony, z których wykrawana jest odzież dziecięca uważamy i w praktyce to się potwierdza, że taka praktyka jaką zaproponowaliśmy powyżej jest najpewniejsza. Wynika to z tego, iż po podaniu rzetelnych rozmiarów jesteśmy w stanie dopasować na szablonie właściwy rozmiar. Praktyka ta wielokrotnie nam się sprawdziła, gdyż każde dziecko rośnie indywidualnie i może okazać się, iż rozmiar ubranka to 62, a czapeczka z właściwsza okaże się z rozmiarówki 68. Zatem zalecamy do skorzystania z tej opcji i wyeliminowania przykrych niespodzianek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl